Πράξη Αλληλεγγύης

Τα υλικά για τους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας και πυρόπληκτους του Έβρου που συγκεντρώθηκαν στο σχολείο, ως πράξη αλληλεγγύης των μαθητών μας και των οικογενειών τους, παραδόθηκαν στις 20/9/2023, με ιδιωτική πρωτοβουλία, στο Δημοτικό Σχολείο Παλαγίας Έβρου (η γραφική ύλη) και στη Συντονιστική Επιτροπή Κατοίκων Πλημμυροπαθών Χωριών Καρδίτσας- Τρικάλων (τα υπόλοιπα).

Θερμά συγχαρητήρια στους γονείς και στους/ις μαθητές/τριές μας για την από καρδιάς υποστήριξή τους στους δοκιμαζόμενους συμπατριώτες μας!

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Εκφράζοντας έμπρακτα την αλληλεγγύη της σχολικής μας κοινότητας στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας και πυρόπληκτους του Έβρου συγκεντρώνουμε στο σχολείο έως την Παρασκευή, 15/9/2023, τα παρακάτω είδη:

Α. ΕΙΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ & ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ : ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΥΓΡΑ,  ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΑ, ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ, ΧΑΡΤΙ ΚΟΥΖΙΝΑΣ, ΥΓΡΑ ΜΑΝΤΗΛΑΚΙΑ, ΠΑΝΕΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ- ΑΝΗΛΙΚΩΝ

Β. ΤΡΟΦΙΜΑ ΜΑΚΡΑΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ: ΓΑΛΑ ΕΒΑΠΟΡΕ, ΓΑΛΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ, ΛΑΔΙ, ΖΑΧΑΡΗ, ΚΑΦΕΣ

Γ. ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ: ΚΑΛΤΣΕΣ-ΕΣΩΡΟΥΧΑ (μόνο καινούργια), ΒΡΕΦΙΚΑ & ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑ (μπουφάν, φούτερ, τζιν παντελόνια σε τσάντες ή κουτιά- να αναγράφεται τι ακριβώς περιέχουν, ηλικία και  μέγεθος), ΠΑΠΛΩΜΑΤΑ, ΥΠΝΟΣΑΚΟΙ, ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ, ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΟΘΗΚΕΣ, ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΩΝ, ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ (λυμένα- πακεταρισμένα)

Δ. ΥΠΟΔΗΣΗ: ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ, ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ (καινούργια ή σε άριστη κατάσταση)

Ε. ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΙΔΗ: ΤΣΑΝΤΕΣ, ΚΑΣΕΤΙΝΕΣ, ΓΡΑΦΙΚΗ ΥΛΗ.

Μαζί με αυτά στέλνουμε και κάρτες με ευχές, ζωγραφιές και μηνύματα στους μικρούς και μεγάλους φίλους μας στα χωριά της Θεσσαλίας και στον Έβρο.

*Συντονισμός: κ. Στέφανος Γανωτής, Καθηγητής Γαλλικών.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.